Vivat Academia! Koncert i spotkanie z Kanclerz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego Katarzyną Pleśniak

Katarzyna Pleśniak – Kanclerz Akademii Muzycznej
Grzegorz Biegas – fortepian
Paweł Tomaszewski – fortepian
Violetta Rotter-Kozera – prowadzenie koncertu

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21.

W ramach jubileuszowego cyklu „Vivat Academia!” jak dotąd gościliśmy rektorów katowickiej Akademii Muzycznej. 9 stycznia „Silesia” zaprasza Państwa na niezwykłe spotkanie z Katarzyną Pleśniak, piastującą nieprzerwanie od 2008 roku funkcję Kanclerza tej najstarszej na Śląsku wyższej uczelni. Katarzyna Pleśniak została wyróżniona m.in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, „Narcyzem” – nagrodą przyznawaną kobietom wyróżniającym się swoimi osiągnięciami zawodowymi i wybitnym działaczkom społecznym oraz Perłą Gentle Women w dziedzinie „KULTURA, SZTUKA, PASJA”. Spotkaniu prowadzonemu przez Violettę Rotter-Kozerę towarzyszyć będzie oczywiście muzyka – wybrane dzieła wykona zresztą sama Pani Kanclerz, która jest absolwentką katowickiej Akademii: w roku 1999 ukończyła śpiew solowy w klasie prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. Wystąpią również znani publiczności „Silesii” wybitni pianiści. Paweł Tomaszewski to dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko rozumianej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Z kolei działalność artystyczna Grzegorza Biegasa, prof. AM w Katedrze Kameralistyki, skupia się głównie na literaturze wokalnej. Grzegorz Biegas występował na wszystkich niemal kontynentach, współpracując z wieloma znakomitymi śpiewakami. W programie koncertu towarzyszącego rozmowie z Katarzyną Pleśniak znajdą się m.in. utwory Xaviera Montsalvatge, Aleksandra Nowaka, jak i muzyka z okresu 20-lecia międzywojennego.