Robert Maciejowski – fortepian

Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, 3 Mazurki op. 59
Piotr Czajkowski – Six Morceaux na fortepian op. 19 nr 1–5
Aleksandr Skriabin – V Sonata fortepianowa Fis-dur op. 53

Na koncert 20 października „Silesia” szczególnie serdecznie zaprasza starsze grono melomanów – w Muzeum Archidiecezjalnym podczas poranka „Czas na muzykę. Młodzi seniorom” dedykowany im program wykona Robert Maciejowski – student katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr. Huberta Salwarowskiego. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Aleksiej Orłowiecki, Dina Yoffe, Boris Berman, Vera Nosina, Krzysztof Jabłoński, Irina Rumiancewa-Dabrowski oraz Andrzej Tatarski. Do ostatnich sukcesów wyróżniającego się pianisty należą m.in. Grand Prix i I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, I miejsce i nagroda specjalna Fundacji Pro Musica Bona w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (2015); III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, wyróżnienie i dwie nagrody specjalne (w tym zaproszenie na Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku) w Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (2017) oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Józefa Władysława Krogulskiego w Tarnowie (2018). Wielokrotnie nagradzany był również stypendiami, w tym m.in. kanadyjskim stypendium Morningside Music Bridge. Robert Maciejewski koncertował w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Szwajcaria). Wziął udział w programie „Młode Talenty”, występując z recitalem w Muzeum Fryderyka Chopina. W listopadzie ubiegłego roku artysta wykonywał Koncert e-moll op. 11 Fryderyka Chopina wraz z kwintetem. W lutym tego roku wystąpił w Filharmonii Świętokrzyskiej z recitalem Chopinowskim.