Fotoreportaż: DIALOG. Janusz Kokot

Wystawa potrwa do 20. lutego 2023.

Wystawa pt. ,,Dialog” prezentowana w Muzeum Diecezjalnym w Katowicach zawiera prace powstałe w latach 2013-2022.

W okresie tym nastąpiły długie przerwy w mojej działalności artystycznej spowodowane kilkuletnią pracą na polu misyjnym w Afryce.

Zawartość ekspozycji jest więc sumą prób poszukiwania artystycznej tożsamości po doświadczeniach życia w odmiennej kulturze, oraz formą dialogu z twórczością mistrzów sztuki współczesnej, rodzajem korespondencji z moimi idolami. /Janusz Kokot/

Janusz Kokot urodził się w Kaliszu w 1960 r. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie w Instytucie Artystycznym. Uprawia malarstwo i rysunek. W latach 1988-2022 zrealizował 21 wystaw indywidualnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem 13 nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich.