Marta Makarczuk – „Dotyk piękna” – wystawa malarstwa dedykowana ks. Krzysztofowi Grzywoczowi

Marta Makarczuk – w latach 2001-2006 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz aneks rysunkowy  w pracowni prof. Jacka Gaja. Pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tematyka jej obrazów skupia się wokół figuratywnych przedstawień metaforycznych, które dotyczą problemu malarskiego i zarazem metafizycznego, związanego z sakralizacją rzeczywistości.

Prezentowana wystawa dedykowana jest wspomnieniu księdza Krzysztofa Grzywocza, kapłana diecezji opolskiej, doktora teologii, rekolekcjonisty, wieloletniego wykładowcy na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, ojca duchownego w Opolskim Seminarium Duchownym, psychoterapeuty i cenionego kierownika duchowego, autora wielu publikacji, który zaginął w 2017 roku w szwajcarskich Alpach.